Ana sayfa Haberler

Laboratuvar tasarımının amacı nedir?

Sertifika
Çin Guangzhou Mytop Lab Construction Limited Sertifikalar
Çin Guangzhou Mytop Lab Construction Limited Sertifikalar
Müşteri yorumları
Teşekkürler Mytop! Çin'den laboratuar mobilyaları satın almak için ilk kez vaktim çok profesyonel servis ile nakliye problemimi çözüyorlar.

—— Charley

İzolasyon sorununun çözülmesi için bana montaj çizimi ve video sağladıkları çok takdir ediliyor

—— Kırlangıç

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
Laboratuvar tasarımının amacı nedir?
hakkında en son şirket haberleri Laboratuvar tasarımının amacı nedir?
Laboratuvar tasarımı amacı, son derece verimli, kapsamlı ve düşünceli bir laboratuar kurmaktır. Laboratuvar tasarımında, laboratuvar verimliliğini ve güvenliğini etkileyen faktörleri, örneğin alan, laboratuvar mobilyaları (tezgah, davlumbaz, statik anti-statik masa vb.), Havalandırma, aydınlatma vb. Göz önüne almanız gerekir. Özel laboratuar tasarım gereklilikleri için ulusal standartlar olmalıdır.

Laboratuvar deneyleri, gerekli fonksiyon modüllerine ve yere ekipmanına göre tasarlanmalıdır. Ve düzenini kararlaştırmak için rasyonalizasyonun mekânsal dağılımını göz önünde bulundurarak. Aynı gelişme vizyonunda laboratuvar alanının büyüklüğünü belirlemelisiniz. Personel sayısı, analitik yöntemler ve enstrümanlar gibi laboratuar alanının tasarımını etkileyen birçok faktör vardır. Laboratuarlar esnek olmalı, böylece personel atık üretmeden rahat hissetmelidir.
Çalışma alanının boyutu, aynı anda çalışan maksimum personel sayısını sağlamalıdır. Alan, temiz alan (ofis, salon, çalışma odaları), tampon (depolama alanları, besleme alanı, koridor), kirlenmiş alanlar (çalışma alanı, yıkama alanı, numune depolama alanı) gibi alanlara bölünmüştür.
Laboratuar tasarımı temel ilkeler: insan, malzeme, hava akışı; temiz alanlar, tampon bölgeleri, ayrılması gereken kirlenmiş alanlar.


Deneyde belirlenen alan ve ulaştırma personelinin sayısı kontrol edilmelidir. Kontrol laboratuarı yolunda da bazı hazırlık alanları ayarlanmalıdır, burada numunenin veya numunenin alıcısı, laboratuvar personeli ve ziyaretçilerin kanalı girmesi için izin verilir. Personel, otomatik şanzıman, rüzgar enerjisi sistemleri veya diğer otomasyon sistemleri numuneyi veya numuneyi nakletir. Ayrıca, interkomu ve alarmları bildirmek veya alarm vermek için (afetler, yangın, numuneler gelmesi veya laboratuvarından yardım istemek vb.) Tamamen düşünmelidir. Ayrıca, genişletilmesi gereken laboratuar alanının gelecekteki gelişimini karşılamak için dışa doğru uzatılmak üzere tasarlanan laboratuar alanı laboratuarını genişletme ihtiyacı da dikkate alınmalıdır. Ulaştırma sistemleri ve bilgisayar ağları, laboratuar ve laboratuar birimleri ve bölümleri arasında numunenin taşınması ve numunenin taşınması ve numune alınması için kullanılır. Ulusal yasalar ve yönetmelikler (ulusal standartlar ve endüstri standartları, vb.), Mimarlarla ilgili düzenlemeler tarafından önerilen laboratuar tasarımında laboratuar tasarımını büyük ölçüde etkiledi.


Alan tahsisi planının geliştirilmesinden önce, tepki ekipmanı, personel sayısı, iş yükü, test yöntemleri ve diğer faktörler, bölgenin net alanını ve brüt alanını değerlendirmek ve hesaplamak için standardın kapsamlı bir analizini ve alan gereksinimini ortaya koymaktadır. Farklı bölgelerin özelliklerini belirlemek için farklı özelliklere ve etkinliklere göre ayrılırlar.

Pub Zaman : 2018-01-17 10:21:23 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Guangzhou Mytop Lab Construction Limited

İlgili kişi: Mr. John Huang

Faks: 86-020-62107083

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)